Telefon
WhatsApp
GELİNLİK KUMASI
GELİNLİK KUMASI

Düğün gecesinde eşsiz görünmek, rüya gibi bir gelinlikle mümkün olmaktadır. Rüya gibi bir gelinlik için doğru kumaş seçimi de önemlidir. Birçok kumaş çeşidi vardır ve her bir kumaş gelinliğe farklı görünümler, modernlikler katmaktadır. Rahatlık ve kalite yönünden de farklılıklar vardır aralarında.

Peki rüya gibi bir gelinlik için kullanılan bu çeşitli kumaşlar nelerdir beraber inceleyelim.

  • Tafta Kumaş

Görkemli gelinliğin anahtarı olan tafta kumaş parlaklığı ile sateni andırmaktadır. Ağır ve kabarık duruşu ile etek modeline uygundur. Çıkardığı hışırtı sesiyle de bilinir ve bu yönüyle oldukça farklılık yaratmaktadır.

  • Dantel Kumaş

Zarafetin önderidir dantel kumaş. Kimi zaman gelinliğin bazı bölgelerinde kullanılırken kimi zaman komple dantelli gelinliklerde dikilmektedir ve bu en çok balık model gelinlikte karşımıza çıkmaktadır. Çoğu yıla damgasını vuran üç boyutlu dantel gelinlikler oldukça muazzamdır.

  • Tül Kumaş

En çok prenses (kabarık) model gelinliklerde kullanıldığı bilinmektedir. Oldukça hassastır ve kullanımı dikkat gerektirir. Gelinlerin takısı varsa özellikle giyerken özenli olmalıdırlar. Hava alma özelliğiyle yazın en çok tercih edilen kumaşlar arasındadır. İnce ve transparan yapıya sahiptir.

  • Organze Kumaş

Transparan kumaştır. Genellikle işlemelerle dantellerle kullanılan organze kumaş transparan görünüm için tercih edilmektedir.

  • Şifon Kumaş

Yaz mevsiminde en çok tercih edilen gelinlik kumaşları arasındadır. Uçuş uçuş özelliğe sahiptir. İç göstermemesi için kat kat yapıldığından salaş görünüm sağlar.

  • Saten Kumaş

Gelinlikler üzerinde en çok kullanılan kumaş saten kumaştır. Sade şık gelinlikler için tercih edilen kumaşlardan biridir.

  • İpek Ve Krep Kumaş

Pahalı kumaş olan ipeğin yumuşacık yapısı vardır. İpek kumaş;  Ekru, krom ve kırık beyaz gelinliklerde kullanılır. Sade yapısıyla krep kumaş ise sade düğünlerde tercih edilir. Keskin dokusu vardır.

- Eskişehir Gelinlik Simirna Moda Tasarım

TEKLİF FORMU